Programování regulátorů Castle
Regulátory Castle mají obrovské možnosti programování pro letadla i pro vrtulníky a mohou spolupracovat s nejrůznějšími typy kvalitních RC souprav.
Pro plné využití možností regulátoru je potřebná propojka USB propojka Castle Link resp. programovací karta, která Castle Link také obsahuje.
Návod, který je s regulátory dodáván, všechny  možnosti programováním nemůže postihnout.
Z neznalosti také mohou vyplynout zbytečné problémy.
Na diskusním fóru RC Groups jsme našli podrobné návody programování. Jejich autor, Steve Rogers, svolil s překladem do  češtiny.
Jedná se o tři články:

1. Kalibrování regulátoru
Regulátor je možno přizpůsobit použitmu RC vysílači. Důvod kalibrování spočívá ve skutečnosti, že různí výrobci používají různé rozsahy šířky signálu. Regulátory Castle je možno přesně přizpůsobit k použutému vysílači.
Kalibrování je nutné provést pro vrtulníky. Je také nezbytné pro letadla, pokud chcete využít celý rozsah pohybu plynové páky bez "mrtvých chodů" v obou krajních polohách.
Provedení kalibrování je zásadní pro následné programování governoru. 

2. Nastavení systému Governor - je možno nastavit čtyři způsoby řízení governoru, je dokonce možno nastavit přímo číselně velikost požadovaných otáček rotorové hlavy a to ve třech režimech.

3. Nastavení autorotace - regulátory Castle  umožňuje speciální nastavení, ve kterém se může definovat rychlost roztočení motoru během letu, po ukončení autorotace. Tato rychlost se liší od běžné (malé) rychlosti roztáčení rotoru při startu modelu.
Další obrovské množství informací - ovšem v angličtině - je možno najít na adrese
http://www.rcgroups.com/castle-creations-168/